RSS

Blog

Logo Lem Nedir? Ne İşe Yarar? Logo Lem'in Faydaları Nelerdir?

Logo Lem Nedir? Ne İşe Yarar? Logo Lem'in Faydaları Nelerdir?

Logo Enterprise Membership (LEM) Logo yazılım ürünlerinin güncel tutulması için Logo yazılım tarafından güncel mevzuata ve müşteri taleplerine uygun olarak yazılan yeni versiyonların, müşteri tarafından faydalanabilmesi için satınalınması gereken yazılım güvence bedelidir.

 

 

Logo'da Kolay kullanım için Kısayol Tuşları

Logo Yazılımda Kısayol Tuşları? Hangi Tuş Ne Kolaylık Sağlar?

Her program içerisinde kullanımı kolaylaştıran kısayol tuşları bulunmaktadır. Bu tuşlar sayesinde mouse kullanmaya gerek kalmadan, tek tuş ile bir çok işlem hızlı şekilde tamamlanmaktadır. Bu yazımızda size Logo yazılım ürünlerinde hangi tuş ile hangi işlemleri hızlı şekilde yapılabileceğini anlatmaya çalışacağız. Bu tuşları kullanmanın neticesinde işlemlerde çok daha hızlı olacağınıza eminiz.

Mağaza Barkod Satış Sistemlerinde Yeni Bir Çözüm

Perakende Satış Sistemlerinde Yeni Bir Çözüm ZENPOS Cloud

ZenPOS Cloud Mağazarlarda barkod ile satış yapmayı sağlayan tablet, kiosk dokunmatik ekran bilgisayar ve web borowser destekli çalışan yeni nesil bir barkod satış çözümüdür. 

ZenPOS Cloud'u farklı kılan en üstün özellik mobil teknolojiye uygun yapısı sayesinde Microsoft, Linux ve Macintosh ürünlerinde tablet yada bilgisayarlarda çalışıyor olabilmesi, merkez şube entegrasyonu ile hem online hem de offline çalışabilmesidir.

ZenPOS Cloud kendi bilgisayarınızda IIS üzerinde, anlık olarak Logo muhasebe ürünlerinden Logo start ve Logo GO3 ile entegre çalışır. Internet bağlantısı olmadan da çalışmasına devam eden ZenPOS Cloud merkez ile iletişim kurduğunda anlık olarak çift taraflı senkronize çalışarak güncel verileri çekerken, kendi üzerindeki satış kayıtlarını da merkeze iletir.

Logo Veritabanı Tablo İsimleri

Logo Veritabanı Tablo İsimleri

Logo yazılım ürünlerinde Logo Start, Go Plus, Go3, Go3 New, Tiger Plus ve Tiger Enterprise gibi ürünlerinde kullanılan MS SQL veritabanında hangi tabloda hangi değerlerin tutulduğu ile ilgili genel bilgilendirmeyi inceleyebilirsiniz. 

Ayrıca LLDS Dökümanından tablolarda yer alan kolon detay bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Yerli Üretim Raf Etiketi Zorunluluğu

Yerli üretim olan ürünler için raf etiketi zorunluluğu resmi gazete de yayımlandı. Zorunluluk kapsamında raf etiketlerinde olması gereken zorunlu alanlar aşağıdaki gibidir.

  1. Ürün açıklaması
  2. Kdv dahil ürün birim fiyatı
  3. Ürün Birimi
  4. Ürün Menşei
  5. Ürün son fiyat değişiklik tarihi
  6. Yerli üretim logosu

ayrıca yayımlanan tebliğde 4.Maddenin c fıkrasında...

 

Dikkat Risk Altındasınız : Crypto Virüsü ve Karşı Önlemler

Günümüz teknolojisi işleri olabildiğince kolaylaştırırken riskleri de beraberinde getirmktedir. Örneğin bir işletmeniz var, bu işletmede eski usul muhasebe yöntemleriyle işlerinizi takip ettiğinizde belki 100 elaman ile ancak süreçleri yönetebilirsiniz.

Fakat herkesin kullandığı yazılım teknolojilerini tercih ettiniz. Bunun neticesinde işlerinizi 100 kişi yerine belki 10 kişinin yapabildiği kusursuz bir yönetim sağladınız. Peki bu çok güvendiğiniz teknoloji ne kadar güvenilir? herhangi bir siber saldırı meydana geldiğinde durumunuz ne olacak? herhangi bir felaket senaryosuna karşı önlemleriniz neler? Disk bozuldu? Veritabanı Bozuldu? Siber Saldırıya uğradınız? yada daha konu başlığı olabilecek ve sizi büyük zararlara uğratabilecek bir çok olasılık...

O zaman ne yapmalıyız dediğinizi duyar gibiyiz. Amacımızda zaten bu konularda bir nebze olsun dikkat etmeniz gereken konulara değinmek...

E-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Gelir idaresi başkanlığı yıllık cirosu 10 Milyon TL yi geçen firmalar için, E-Fatura zorunluluğu getirmişti. E-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Arşiv Başvurusu Nasıl Yapılır? E-İrsaliye Başvurusu Nasıl Yapılır Gibi Sorularda oldukça sorulmaya başlandı. Bu yazımızda başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

"Ücretsiz Market Programı" Kullanmalımıyım?

Market barkod satış programı olarak, ücretsiz bir market programı kullanmalıyım? ücretsiz market programının dezavantajı varmı? neden ücretsiz market programı? gibi bir çok soru ile kullanıcılar karşılaşmaktadır. Bu konularda edindiğimiz bazı deneyimleri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Böyle bir kullanımın nelere mal olabileceğine bilmeniz durumunda doğru karar verebilirsiniz.

Bakım Anlaşmasının İşletmenize Faydaları Nelerdir

.Değişen teknolojiler, gelişen yazılımlar, sürekli değişen personelden kaynaklanan iş akışı problemleri, hatalara karşı yazılan yeni versiyon yüklemeleri, yöneticilerin ihtiyacı olan yönetim raporları, Devletin zorunluluk kapsamında uymanız gereken e-dönüşüm danışmanlığı, muhasebeleştirme işlemleri, herhangi bir virüs yada saldırıya karşı güvenlik önlemleri, ERP sistem içerisinde ihtiyaç duyulan iş analiz çözümleri, olmadık zamanlarda oluşan sistem hataları, sunucu yada networkte oluşan donanım arızaları ve daha sayamadığımız bir çok problem için mutlaka bir bilgi işlem elemanı bulundurma zorunluluğu meydana gelmektedir. Bilgi işlem elemanının toplam maliyetinin çok altında bir bilgi işlem şirketi kiralamak her akıllı yöneticinin tercih edeceği bir çözümdür.

M724 Cafe & Restaurant Yönetim Otomasyonu

M724 CAFE RESTAURANT YÖNETİM SİSTEMİ NE İŞE YARAR


M724 Cafe Restaurant çözümü ürünümüz sayesinde, işletmenizin takibinde zorlandığınız süreçleri kolay ve esnek bir teknoloji ile yönetmenizi sağlar.

Modüller ve Kolaylıklar

M724 ile Masa Takibi, Self Servis, Paket Servis, Tezgahtan satış, Yöneticiler için mobil erişim, el terminal uygulaması, Mobil uygulama ile web yada mobilden satış, Garson performans ölçümü, iş akış yönetimi, temel ön muhasebe, mali yazarkasa entegrasyonu, üretim yapısı, stok takibi ve daha birçok işinizi elektronik ortamda kusursuz yönetecek modüller içerir